Каролина Плишкова ја отпушти Кончита Мартинез по само десет месеци

Каролина Плишкова реши дека веќе нема да работи со Кончита Мартинез објави тенисерката број два во сетот на социјалните мрежи. Официјалната осработка им траеше само 10 месеци.

„Решив повеќе да не работам со Кончита. Ова беше тешка одлука со оглед дека сезоната беше одлична. Ти благодарам за оваа година, ти посакувам се најдобро. Животот е промена“ – напиша Плишкова.

Плишкова првично почна да работи со Шпанката на УС Опен во 2018 година кога стигна до четвртфиналето, ја промовираше за офцијален тренер во февруари годинава.

Се вчитува...