Каталонските медиуми објавија три фотографии како доказ дека судиите се наклонети за Реал Мадрид (ФОТО)

Каталонските медиуми објавија три фотографии на кои се гледа дека Реал Мадрид има голема помош од судиите. Првата ситуација е повлекувањето на фудаблер на Гранада од страна на Кашемиро, по кој не беше досуден пенал против Реал.

На втората фотографија е детаљ кога Кашемиро со рака го блокира ударот на фудбалерот на Гранада, но и тогаш ВАР не реагира, а на третата фотографија е претседателот на клубот Флорентино Перез кој се ракува со судиите пред почетокот на мечот.

Се вчитува...