Кавани и Марсиал за полуфинале на Јунајтед во Лига купот на Англија (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед се пласираше во полуфиналето од Лига купот на Англија откако триумфираше со 0-2 со два доцни гола против Евертон во четвртфиналната пресметка.

Најпрво Единсон Кавани во 88. минута донесе водство за „црвените ѓаволи“ а потоа и Марсиал во шестата минута од судиското продолжение заокружи на 0-2.

Everton 0 – [1] Manchester United – Edinson Cavani 88′ from r/soccer

Everton 0 – [2] Manchester United – Anthony Martial 90+6′ from r/soccer

Се вчитува...