Кикс на Интер – Емполи со три бода заминува од Милано

Интер го забележа шесттиот пораз во италијанското првенство откако во 19. коло загуби на домашен терен од Емполи со 0-1.

Трагичар за „нероаѕурите“ беше Шкринијар кој заработи втор шолт картон во 40. минута. Предноста на теренот ја искористи Емполи преку Балданзи во 66. минута, а овој резултат остана на семафорот и до крајот на мечот и покрај обидите на Интер за изедначување.

Се вчитува...