Кил ќе има предност пред реваншот со Келн (ВИДЕО)

Фудбалерите на Кил триумфираа со 0-1 во првиот меч од баражот за опстанок во Бундеслигата. Клучниот момент се случи во 59. минута кога Лорен донесе победа за гостите.

Реваншот е закажан за 29. мај.

 

Се вчитува...