Кире Лазаров е квиз мајстор – го совлада Гериќ во ‘Ризик или опрез’ (ВИДЕО)

Легендата на македонскиот спорт и селекторот на ракометната репрезетанција, Кирил Лазаров гостуваше во квизот на регионалната телевизија Спорт Клуб – „Ризик или претпазливост“ во кој знаењето го одмери со легендарниот српски одбојкар Андрија Гериќ.

Лазаров премиерното учество го заврши со победа по многу надмурување и го осигура своето место во вториот круг од натпреварувањето.

Се вчитува...