Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари за мечевите против Луксембург и Турција

Селекторот на ракометната репрзентација на Македонија, Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари за двата дуели против Луксембург и Турција во квалификациите за Европското првенство 2024 година.

На списокот нема изненадувања, а во репрезентацијата по долга пауза поради тешката повреда се враќа и Дејан Манасков.

Македонија на 12. октовмри против Луксембург во Скопје и на 16. октомври во Ван, Турција ќе ги одигра првите два меча од квалификациите за ЕП 2024.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ: 

Се вчитува...