Клоп: Не знам зошто Атлетико игра таков фудбал, ама ни даде три гола за половина час

Европскиот првак Ливерпул го заврши патот во Лигата на шампионите уште во осминафиналето. Доживеа елиминација од Атлетико Мадрид губејќи на „Енфилд Роуд“ по продолженија со 2-3. Менаџерот Јирген Клоп вели дека тимот загубил на „луд начин“, но, сепак, Атлетико Мадрид успеал да постигне три гола во продолженијата.

„Не разбирам зошто Атлетико игра тако фудбал со играчи како Коке, Саул…ваууу…Но, мораме да го прифатиме фактот дека ние го загубивме мечот, а тие ни дадоа три гола за неполн половина час. Тоа е навистина лудо, но се случи“, изјави Јирген Клоп по елиминацијата од Лигата на шампионите.

 

Се вчитува...