КМФ Шкупи домаќин на група во квалификациите од Лигата на шампионите

Екипата на КМФ Шкупи како победник во сезона 2018/2019 ќе ја претставува Македонија во Лигата на шампиони на УЕФА сезона.

Од УЕФА денеска пристигна и информацијата дека екипата ќе биде и домаќин на една од групите во претквалификации на Лигата на шампиони од 27. август до 1. септември. Ждрепката за групите ќе се одржи на 4. јули во 14 часот.

Се вчитува...