Комити го „запалија“ Кадино (ФОТО)

Вардар стигна до првата гостинска победа во новата сезона откако славеше на гостувањето кај Кадино со 3-0 во Втората македонска лига, победа која воедно е и прва гостинска победа по декември 2020 година.

„Црвено-црните“ за овој меч имаа голема поддршка од трибините, а навивачката група „Комити“ знаеше како да ја прослави победата на своите миленци.

Се вчитува...