„Комити“ направија шоу на дербито со Силекс (ФОТО)

Вардар и Силекс имаат 1-1 по првото полувреме во дербито на Втората лига Запад. Верните навивачи на најтрофејниот македонски клуб, приредија вистинско шоу во првото полувреме против тимот од кратовци.

Тие на феноменален начин им дадоа подршка на милениците со неверојатна кореографија збогатена со приротехнички средства.

Се вчитува...