„Комити“ среќни – Вардар тргна победнички… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар во третиот обид ја запиша првата победа против Македонија ЃП сезонава, триумфирајќи на стартот од пролетната сезона со убедливи 3-1.

„Црвено-црните“ сосема заслужено стигнаа до трите бода со головите на Бразилецот Реис Жуниор, Џемал Ибиши и Матеј Цветановски. За радост и на „Комитите“ кои сезонава повторно ја очекуваат шампионската титула…

 

 

Се вчитува...