„Кралевите“ преку Џирона до полуфиналето во Купот на Шпанија

Реал Мадрид и во вториот меч ја совлада Џирона со 1-3 и се пласираа во полуфиналето на Купот на Шпанија. Во првиот дуел на „Сантијаго Бернабеу“, тимот на Солари славеше со 4-2.

Карим Бензема ги постигна првите два гола. Погоди во 27. и во 43.минута. Педро Поро намали на 1-2, но Љоренте постигна трет погодок за „кралскиот клуб“ за конечен триумф.

Се вчитува...