Кратово и понатаму на прволигашката мапа, Кавадарци ќе почека за кам-бек (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Силекс успеа да слави во баражот за пополнување на местото во Првата фудбалска лига, победувајќи го Тиквеш со 3-2. По голема борба во Ѓорче Петров, избраниците на Горан Симов покажаа повеќе и залужено ќе останат дел од елитата.

Кратово и понатаму ќе биде дел од прволигашката мапа, а Кавадарци иако чека 15 години, ќе мора да почека најмалку уште една сезона…

 

 

Се вчитува...