Кристијано Роналдо и официјално е првиот фудбалер-милијардер

Кристијано Роналдо е првиот фудбалер во историјата кој стана милијардер. Магазинот „Форбс“ објави дека Португалецот влезе во друштвото милијардери. Роналдо исто така е трет активен спортист во светот кој стигна до оваа цифра. Претходно, милијардери во текот на кариерата станаа Флојд Мејведер и Тајгер Вудс.

 

Се вчитува...