Крсте Велкоски останува во Сараево до 2021 година

Македонскиот фудбалски интернационалец Крсте Велкоски го обнови договорот со Сараево. Тој ќе остане во босанскиот клуб до 2021 година. Велкоски е капитен на тимот и еден од најдобрите фудбалери на Сараево.

„Драго ми е што успеавме да се договориме со раководството и среќен сум што и во наредниот период ќе ги бранам боите на Сараево. Се надевам дека со заеднички сили ќе успееме да ги оствариме нашите планови“, изјави Крсте Велкоски.

Македонскиот репрезентативец имаше понуда и од Далечниот Исток, но одлучи да остане во Сараево.

Се вчитува...