Крстевски: Знаевме дека Гостивар е опасен, но заслужено го победивме

Центарот на Работнички, Бојан Крстевски, со 15 поени и три украдени топки имаше свој значаен придонес за триумфот над Гостивар, а по средбата истакна дека лидерот на табелата одигра беспрекорно и неговиот тим заслужено освои нови бодови.

„Сметам дека одигравме одлично. Се одеше според планот, бевме добро организирани на тактички план. Видовме дека Гостивар знае да биде доста опасен како што тоа беше на мечот против МЗТ, но ние бевме максимално подготвени за секој предизвик, ги искористивме нашите шанси и заслужено победивме“, вели Крстевски.

Се вчитува...