Лајпциг не го искористи киксот на Баерн Минхен (ВИДЕО)

Лајпциг не успеа да го искористи киксот на Баерн Минхен и одигра само нерешено 1-1 на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт.

Домаќините поведоа со голот на Баркок во 43. минута, додека конечните 1-1 ги постави Поулсен во 57. Лајцпиг поради ремито останува на третата позиција на табелата со два бода зад лидерот Баерн Минхен и еден зад второпласираниот Леверкузен. Ајнтрахт Франкфурт од друга страна е 11. со 11 бода.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...