„Лавовите“ на нула, ниту Борец не е за отпишување (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Македонија ЃП не успеаја да дојдат до посакуваните три бода во пресметката со Борец од 20. коло во Првата македонска фудбалска лига.

„Лавовите“ останаа на нула со велешани, кои со денешното реми без голови во Ѓорче Петров потврдија дека воопшто не се за предвремено отпишување, и покрај повлекувањето на досегашниот финансиер Кочо Анѓушев. Напротив, и со оној тесен пораз во самиот финиш од Шкупи во првото пролетно коло, потврдија дека и тоа како имаат и срце и желба за опстанок во лигата…

 

Се вчитува...