Легендите ‘снимаа’, ама што да видат…Минатата генерација беше подобра (ФОТО)

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година доживеа убедлив пораз (0-4) од Австрија на арената „Филип Втори“. Тоа е втор последователен пораз откако претходно загубија и од Гибралтар (1-0) во Португалија.

На трибините имаше скромен број гледачи, но, сепак, дојдоа фудбалските ‘фаци’ кои треба да го проценат квалитетот на новите фудбалски надежи. Илија Најдоски, Александар Бајевски, Ѓоре Јовановски, Кочо Димитровски, Гоце Седлоски, Мирко Спасески, Жарко Оџаков, Горан Станковски…беа на трибините на „Филип Втори“ да го следат настапот на надежите.

И, јасно е…Минатата генерација беше многу подобра…

koco dimitrovski

makedon-aus u21 (4)

mak-aus-u21 (15)

makedon-aus u21 (5)

mirko spaseski

goran stankovski

  

Се вчитува...