Летонците се запознаа со „Филип Втори“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалската репрезентација на Летонија го одржа официјалниот тренинг на арената „Филип Втори“ во пресрет на утрешниот меч против Македонија, на стартот на квалификацискиот циклус за ЕП 2020. Селекторот Славиша Стојановиќ најави дека Летонците нема лесно да се предадат во Скопје, но, сепак, многу повеќе околу резултатот ќе се прашува Македонија.

 

 

Се вчитува...