Левандовски „бомбардира“ – Баерн победува, Дортмунд шокиран од Келн (ВИДЕО)

Баерн Минхен дојде до победа од 1-3 на гостувањето против Штутгарт во 9. коло од Бундеслигата.

Триумфот на баварскиот тим го одбележа и прекрасниот погодок на Левандовски кој во 45. минута стрелаше за 1-2 во тие моменти.

 

Борусија Дортмунд, пак, доживеа пораз на домашен терен од 1-2 од Келн.

РЕЗУЛТАТИ – 9. КОЛО

Аугсбург – Фрајбург 1-1

Борусија Д. – Келн 1-2

Лајпциг – Арминија Б. 2-1

Штутгарт – Баерн М. 1-2

Унион Берлин – Ајнтрахт Ф. 3-3

Менхенгладбах – Штутгарт (18:30 ч.)

Се вчитува...