Левандовски донесе пресврт победа за Барса против Алавес (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона стигнаа до нов триумф откако денеска со пресврт славеа со 2-1 против Депортиво Алавес во натпревар од 13. коло од новата сезона во шпанската Ла лига.

Чави Хернандез уште еднаш покажа дека е вистински „гениј“ кога е во прашање тренерската работа откако успеа неговата Барселона да прими гол за само 15 секунди игра. За погодокот на Омородион да биде уште посмешен покажува поставеноста на фудбалерите на каталонскиот тим на стартот на мечот кога дури седум играчи беа на центарот на теренот.

Сепак, во вториот дел на сцена стапи Роберт Левандовски кој со два погодоци во 53. и 77. минута донесе целосен пресврт и конечен триумф од 2-1.

 

Standings provided by Sofascore

 

 

 

Се вчитува...