Лоши вести за Црвена Звезда: Крај на сезоната на Никола Топиќ?

Првиот финален натпревар во АБА лигата помеѓу Црвена Звезда и Партизан заврши до драматична победа на „црвено-белите“ кои сепак нема долго да ја слават бидејќи повторно остана без услугите на младиот талентиран плејмејкер Никола Топиќ.

Српскиот талент кој беше предвиден како еден од првите пет пикови на престојниот НБА драфт се повреди во третата четвртина од натпреварот, а според информациите на српските медиуми за него сезоната е завршена.

Осумнаесетгодишникот ја обнови повредата на лигаментите и менискусот, а се чини дека овој пат ќе мора да помине и низ оперативен зафат.

Се вчитува...