Лудо во соблекувалната на Денвер – во главна улога Никола Јокиќ (ВИДЕО)

Победата на Денвер од 121-111 над Торонто воедно забележа и јублиј во редовите на составот од Колорадо. Имено, тренерот на тимот Мајк Малоун стигна до 300. победа во тренерската кариера, а тоа беше повод за славје.

Снимката од соблекувалната открива дека се било поготвено за прослава по самото влегување на Малоне, а главната улога повторно му припадна на Никола Јокиќ кој го „диригираше“ нападот со вода.

Се вчитува...