Лука Дончиќ доби нов тренер – легендата се враќа во Далас (ФОТО)

Лука Дончиќ следната сезона ќе има шанса да учи од еден од најдобрите кошаркари кои го носеле дресот на Далас, Џејсон Кид откако клубот ја договори соработката со младиот стратег, пренесува ЕСПН.

Џејсон Кид кој беше избран од страна на Далас како втор пик во 1994 година два пати го носеше „сино-белиот“ дрес. Прв пат од 1994 до 1996 година, а вториот од 2008 до 2012 година кога и го донесе единствениот трофеј на оваа франишиза во НБА лигата.

Се вчитува...