Лука Дончиќ со кошаркарска лекција за Оклахома (ВИДЕО)

Далас маверикс стигна до убедлива победа во дербито на вечерта во НБА лигата откако славеше на домашен терен против еден од фаворитите во Западната конференција Оклахома сити тандер со убедливи 146-111.

Лука Дончиќ буквално си поигруваше со противниците па на крајот натпреварот го заврши со 32 поени надополнети со девет асистенции и осум скока. Кај поразените Шаи Гилџс Александер постигна 25 поени.

Се вчитува...