Лукаку даде гол и му го посвети на Ериксен (видео)

Ромелу Лукаку стрелаше прецизно за Белгија на самиот почеток од натпреварот против Русија, носејќи ги „црвените ѓаволи“ во водство и веднаш потоа голот посветувајќи му го на својот соиграч од Интер, Кристијан Ериксен.

Белгискиот „џин“ ја смести топката во мрежата, а потоа за прослава дотрча пред камерата и викна „Крис, те сакам“…

Се вчитува...