М15: Нов трофеј во витрините на Вардар, Лукановски МВП

Вардар е шампион во машката младинската конкуренција за играчи до 15 години откако во финалето на Ф4 турнирот кој беше одигран овој викенд го совлада Партизан Водно Санс со 78-86 (18-26, 26-21, 20-17, 14-22).

За третото место се сретнаа кошаркарите на Дино Баскет и МЗТ Скопје, натпревар по кој тимот од Кочани стигна до среброто совладувајќи ги аеродромци со 83-79 (27-16, 19-22, 19-17, 18-24).

За најкорисен играч на турнирот беше прогласен кошаркарот на Вардар, Марко Луканоски.

Се вчитува...