„Маестрален“ погодок на Маркос Алонсо на премиерата за Челси во ПЛ (ВИДЕО)

Челси води со 1-0 против Кристал Палас на отворањето на турнејата во новата сезона во Премиер-лигата. Водство за „сините“ од Лондон донесе Маркос Алонсо со маестрален погодок од слободен удар.

 

 

 

Се вчитува...