Маестралниот Македонец – Рекордната партија на Димитријевиќ (ВИДЕО)

Кошаркарскиот репрезентативец на Македонија, Ненад Димитријевиќ игра во одлична форма во шпанската „Ендеса лига“. Тој вчера го водеше Хувентут до победа над Тенерифе од 90-85. Димитријевиќ натпреварот го заврши со 23 поени со кои беше најефикасен во својот тим.

Се вчитува...