Магијата на Лука ги воодушевува и противничките навивачи (ВИДЕО)

Лука Дончиќ повторно си поигруваше со трипл-дабл учинокот откако изминатата ноќ забележа 20 поени, 10 асистенции и 8 скока, но добрата партија на Словенецот не беше доволна неговиот тим да слави на гостувањето кај Чикаго.

Асот на Далас притоа приреди и неколку фантастични потези, а еден од нив беше и неверојатната асистенција до Повел за кој аплауз и возвишки доби и од домашната публика, која знаеше да ја препознат генијалноста на Словенецот.

Се вчитува...