Мајсторија на Ди Марија за чекор поблиску на Аргентина до СП, само 15 минути за Меси (ВИДЕО)

Аргентина триумфираше со 1-0 против Уругвај со што се на чекор до пласман на Светското првенство 2022.

Анхел Ди Марија со извонреден погодок во 7. минута донесе три бода за својата репрезентација, на мечот на кој Лионел Меси одигра 15 минути за Аргентина.

 

Од Јужна Америка дирекно патуваат најдобрите четири екипи, а петтопласираниот ќе игра бараж натпревар. Аргентинците сега ги очекува дуелот против Бразил во среда од 00:30 часот.

Се вчитува...