Македонија до 21 година се подготвува за контролниот турнир во Хрватска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Младата репрезентација на Македонија до 21 година се подготвува во Скопје за претстојниот силен меѓународен контролен турнир што ќе се одржи во Свети Мартин на Мури во периодот од 21 до 26 септември.

Нашата млада селекција во Хрватска ќе одигра два меча, против Албанија и Саудиска Арабија.

 

 

 

Се вчитува...