Македонија ја доби Швајцарија во финалето на ЕХФ

Кадетската репрезентација на Македонија со четири победи во низа успеа да се пласира во финалето на ЕХФ шампионатот во Рига, откако убедливо ја совлада и слекецијата на Луксембург.

За противник во финалето „црвено-жолтите“ ќе ја имаат селекцијата на Швајцарија која ја декласираше Летонија со 40-22.

Двобојот меѓу Македонија и Швајцарија е закажан на програмата за утре (недела) со почеток од 16.00 часот.

Се вчитува...