Македонија некомплетна ги стартуваше подготовките за Украина и Англија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски ги почна подготовките за квалификациските натпревари против Украина на 16. јуни дома и Англија три дена подоцна во Манчестер

Селекторот на репрезентацијата подготовките ги почна со фудбалерите кои ги завршија своите обврски во клубовите, додека репрезентацијата ќе биде комплетирана на 10. јуни со официјалниот старт на подготовките.

 

 

Се вчитува...