Македонските хокеари на тест дуел со БиХ: Гледајте во живо!

Македонската хокеарска репрезентација денеска од 16:30 часот игра пријателски натпревар против селекцијата на Босна и Херцеговина.

Во рамките на подготовките за квалификациите за ЕП, македонските хокеари гостуваат во Сараево каде ги очекува квалитетен тест дуел против хокеарите на БиХ.

Пријателскиот натпревар меѓу БиХ и Македонија може да го проследите во живо (од 16:30 ч.) на следниот ЛИНК.

Се вчитува...