Малку фудбал – малку ракомет…, Раул ги релаксира ракометарите на жештините во Клуж (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Клуж,

Билјана Б. Петрушева

Македонските репрезентативци во Клуж го одработија единствениот тренинг пред утрешниот реванш натпревар од баражот за пласман на Светското првенство во Германија и во Данска.

По навистина пеколни услови за тренинг во салата во Клуж ракометарите минаа тренинг и со малку фудбал, малку ракомет… Минаа и со малку релаксација и секако со повеќе од доволна сериозност од селекторот Раул Гонзалес за максимално да го подготви тимот за утрешниот предизвик и одбрана на оние +8 голови предност од првиот меч во Скопје…

 

Се вчитува...