Малку „романтика“ и за Работнички (ФОТО+ВИДЕО)

Работнички по пет кола се врати на победнички колосек и ја совлада Македонија ЃП со 2-0. „Романтичарите“ наметнаа свој ритам од стартот, поведоа со автоголот на Да Силва во десеттата минута, а конечниот епилог го постави младиот Кристијан Ацковски во 31.минута. По овој триумф, сега Работнички повторно размислува и за Европа, ако успее да слави и во последните две кола.

 

Се вчитува...