Манчестер Сити е најголем фаворит за освојување на трофејот во Лигата на Шампионите

Статистичката куќа „Gracenote“ непосредно пред почетокот на новата сезона во Лигата на Шампионите го објави фаворитот за освојување на најпрестижното клупско фудбалско натпреварување.

Најголемиот фаворит е бранителот на трофејот Манчестер Сити. „Граѓаните“ имаат 37 отсто шанса за освојување на втората титула во клупската историја и се пред Реал Мадрид и Баерн Минхен кои имаат 13, односно 11 отсто шанса да го кренат трофејот.

Сите остнати клубови имаат шест или помалку отсто шанса да се радуваат на „ушкото“.

Се вчитува...