Ману Чао му пееше на Диего: Животот е томбола, да бев јас Марадона…

Диего Армандо Марадона беше фудбалски идол на бројни генерации, а легендарниот режисер Емир Кустурица го подготви легендарниот документарен филм за него, кратко наречен „Марадона“.

Во него може да се проследи и извонредната песна што Ману Чао му ја посветува на фудбалскиот генијалец – „Животот е томбола, да бев јас Марадона…“

Се вчитува...