Марјановиќ во Далас и следнте две години – познато и колку ќе заработува (ФОТО)

Бобан Марјановиќ и следните две години ќе го носи дресот на Далас. Српскиот интернационалец кој е дел од Маверикс од летото 2019 година и покрај тоа што беше слободен агент ова лето одлучи да остане во добро познатата средина.

Центарот кој е висок 224 сантиметри на годишно ниво ќе заработува по 3,5 милиони долари, односно седум милиони долари за две години.

Се вчитува...