Масовна тепачка на ракометен натпревар во Романија (Видео)

Масовна тепачка се случи на полуфиналниот меч во романскиот ракометен куп меѓу Стеауа и Динамо Букурешт. Во еден момент на теренот влетаа навивачи на двата тима кои започнаа меѓусебна тепачка, по која мораше да интервенира полицијата. Се уште не е позната причината поради која се случи инцидентот. Натпреварот заврши со минимална победа на Стеауа со 26-25.

Се вчитува...