Мбапе: На почетокот на сезоната од ПСЖ ми рекоа дека нема да играм, ама…

Сега и официјално, Килијан Мбапе е нов член на Реал Мадрид. Одличниот Французин ги комплетираше сите документи, а официјалната промоција на „Бернабе“ веројатно ќе се случи после ЕВРО 2024 година.

Мбапе сега истакна детали од минатата сезона, во која на почетокот му се заканувале од клубот дека нема да игра.

„На почетокот на сезоната во лице од ПСЖ ми рекоа дека нема да играм цела сезона. Луис Кампос и Луис Енрике ме спасија. Чувствувам олеснување. Во Реал Мадрид доаѓам со многу скромност, во најголемиот клуб во светот. Сакам да му се заблагодарам на Флорентино Перез кој ми веруваше од почетокот“, рече Мбапе.

 

Се вчитува...