Медведев „полуде“ на судијата: Дали си ти глуп?! (ВИДЕО)

Данил Медведев се пласираше во финалето на Австралија Опен откако славеше над Циципас со 3-1 (7-6, 4-6, 6-4, 6-1) по што за трофејот ќе се бори против Рафаел Надал. Рускиот тенисер кој имаше потешкотии во мечот ја изгуби и смиреноста па на мал одмор „полуде“ по судијата.

Имено, во текот на мечот таткото на Циципас дофрлуваше за играта на својот син, што е против правилата на АТП турнирите, а судијата не го сакнционираше истото.

Се вчитува...