Михајло ги однесе „вардарци“ на вечера … За да тргне сезоната (ФОТО)

Претседателот на РК Вардар, Михајло Михајловски на почетокот на сезоната ги собра ракометарите на „црвено-црните“ на вечера во еден од култните ресторани во главниот град „Џино“. Амбициите на новиот Вардар во сезоната ќе бида учество меѓу осумте најдобри во Лигата на шампионите и пласман на фајнал-фор турнирот во СЕХА лигата и дека тимот ќе продолжи со одличните резултати кои ги имаше минатите сезони.

Тренерот Алушовски веќе го одржа првиот собир со новите членови, а „црвено-црните“ својата кампања во Лигата на шампионите ја почнуваат 16. септември на гостински терен со Мешков Брест.

Се вчитува...