Милан го сака Марсело

Марсело се прости од Реал Мадрид по 15 години поминати во европскиот великан. Бразилецот не сакаше да го напушти кралскиот клуб и сакаше тука да ја заврши кариерата, но управата не сакаше да му го продолжи договорот.

Шпанските медиуми пренесуваат дека заинтересиран за неговите услуги е италијанскиот шампион, Милан. Актуелниот шампион на Италија му нуди годишна плата од 3 милиони евра.

Марсело досега во Реал заработуваше по 6 милиони евра, но нереално е било кој друг клуб би можел толку да му плати на Бразилецот.

Се вчитува...