Милан останува без Ибрахимовиќ до средината на септември

Ветеранот на фудбалскиот гигант Милан, Златан Ибрахимовиќ нема да може да им помогне на неговите колеги во првите натпревари од италијанската Серија А.

На прес-конференцијата пред натпреварот тренерот кажа дека Ибра ќе мора да паузира одреден период затоа што уште не се рехабилитирал од повредата на левата нога.

Меѓутоа, „росонерите“ не треба да се грижат затоа што во нападот го имаат и искусниот Оливие Жиру, кој минатата сезона беше одличен во редовите на Челси кога добиваше шанса.

Се вчитува...