„Милионерите“ со пресврт до триумф против Хофенхајм

Борусија Дортмунд славеше важен триумф на дербито со Хофенхајм, кој го оствари со пресврт во второто полувреме од натпреварот. Гостите први поведоа со голот на Ут во 21.минута, но Обамејанг во 63.минута израмни од пенал и го поттикна тимот на „милионерите“ да тргне по трите бода.

Во самата завршница, Кристијан Пулишиќ успеа уште еднаш да ја затресе мрежата на Хофенхајм за втора последователна победа на Борусија Дортмунд.

Се вчитува...