Миовски прогласен за играч на мечот Абердин – Рос Каунти

Сосема очекувано и заслужено, Бојан Миовски е прогласен за најдобар играч на натпреварот на Абердин против Рос Каунти.

Македонскиот репрезентативец постигна два гола и запиша една асистенција во победата на својот тим од 4-0. Со тоа Миовски го прекина постот од речиси еден месец без постигнат гол во сите натпреварувања.

Со овие два гола, Миовски дојде до бројката четири гола, и се израмни на врвот на листата на стрелците.

Се вчитува...